RSS

Affiliate Marketing

23 Oca

Affiliate Marketing hataları
Affiliate Marketinge yeni başlamış arkadaşların pek üstünde durmadığı bu noktalar daha sonra başlarını çok ağrıtıyor. Kimi zaman forumlarda ve blog yorumlarında görüyorum Herşeyi yapmama rağmen hiç satış yapamadım,affiliate palavra

Bu hataların sebebi %99 heyecan. Merak etmeyin , Affiliate lerin neredeyse hepsi ilk zamanlarında bu hatalara düşüyor aslında anlatacağım şeylere önceden biraz önem vermiş olsalar şimdi hedefledikleri yeri çoktan geçmiş olur aynı zamanda Super Affiliate olmaya aday olurlardı . En iyisi mi anlatacağım şeyleri bugünden uygulamanız.

1. Anlatmayın , Gösterin

Bir ürün yada hizmeti pazarlarken , kullanıcının önüne olabildiğince fazla kaynak koymalısınız yani ürünü makale ile anlattığınız gibi bu anlatımı görsel elemanlarla desteklemelisiniz. Bu bir fotoğraf olabilir daha iyisi Video olabilir.

Yeni Affiliate Marketer?ları anlıyorum. Bir ürünü satın almak onlara zor gelebilir sonuçta daha hiç kazanç sağlamadan , kimse para kaybetmek istemez ama güvenemediğiniz bir ürünü de pazarlamanız hiç etik değil. Ürünü almak istemiyorsanız önce ürün sahibiyle konuşun ve durumu anlatın. Size ürün hakkında kanıtlar sunmasını isteyin ve bu kanıtları kullanarak bir video hazırlayın, mümkünse kanıtlarlı siz gösterin yani kamera karşısına siz geçin. Zaten eğer bu ürüne güveniyorsanız bu sizin için bir problem teşkil etmeyecektir.

Hedef kitle sizi kamera karşısında görürse size olan güvenleri biraz daha artacaktır ve ürünü satın almaya olan yatkınlıkları da yükselecektir.

2. Samimi Olun

Blogging yöntemi ile Affiliate Marketing yapan yeni affiliate marketerların içine düştüğü hatalardan biri daha profesyonel gibi gözükmek
, eğer bir bloggersanız kolay ulaşılır olmalısınız.

Profesyonel gözükmenize gerek yok. Profesyonel olması gereken ürün sahipleri , siz bir ürünü alır ve incelersiniz eğer hoşunuza giderse arkadaşlarınıza ( takipçilerinize ) önerirsiniz ve bunu en samimi şekilde yaparsınız yani eksik gördüğünüz noktaları saklamadan söylersiniz ve arkadaşınızda sizin referansınızla gider o ürünü alır. Bu takipçilerinizle aranızda ki bağı kuvvetlendirir.

Bir üründen dört dörtlük olmasını hiçbir zaman beklemiyorum fakat şunu bekliyorum : Üründe bir eksik görürsem ürün sahibine bildiririm ve onun görevi de o eksiği kapatmaktır eğer kapatmıyorsa işte o ürün benim için bitmiştir. Bilirsiniz internet aleminde güncellik ön plandadır.

3. Odaklanmak
En büyük hataya geldik. Heyecanlı Affiliate Marketerlarımız her yeni ürünü pazarlamak için can atarlar. Hemen yeni bir blog açarlar ( yada her hangi bir yolla lanse etmeye başlarlar ). Bir süre heyecanlarını korurlar bu ürüne güvenirler fakat heyecanla başlanan işlerin neredeyse hepsi plansız yapılan işlerdir. Sonra yeni bir ürün bulurlar ve bunun için çalışmalara başlarlar diğer ürünü unuturlar daha sonra geriye dönüp baktıklarında 😕 Neden kazanamadım ? ? diye hayıflanırlar.

Profesyonel bir şekilde Affiliate Marketing yapmak istiyorsanız mutlaka bir ? Kalıp Planı?nız olmalı yani şunu demek istiyorum : Bir ürünü seçmeden önce onu iyi analiz etmeli ve planınıza uyup uymadığını kontrol etmelisiniz. Daha sonra bu plana harfiyen uymalısınız. Planın sonuna bir hedef koymalı ve bu hedefe ulaşıncaya kadar başka bir lansmana başlamamalısınız. Muhteşem ürünler görebilirsiniz fakat şimdilik not almakla yetinin ve hedefinize ulaşmaya çalışın.

Kısaca : ? Bir ürüne odaklanın ?.
Kaynak: AffiliateHocasi

Reklamlar
 
Yorum yapın

Yazan: 23 Ocak 2012 in Genel

 

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: