RSS

Affiliate Marketing

10 Oca
Affiliate marketing internet üzerinden para kazanmak isteyenlerin tercih ettigi sistemlerin en başında gelmektedir.internetten para kazanmak için birçok yöntem deneyebilirsiniz.denemişsinizdirde belki, ve bunların içinde en kazançlı.en güvenilir olanı kuşkusuz affiliate marketing işidir. Türkiyede yeni popüler olmaya başlasada diger ülkelerde internetten para kazanma piyasasında inanılmaz bir öneme sahiptir.bu piyasadan dönen paralar çok büyük miktarlarda olabiliyor.affillate marketing sisteminin türkce karşılıgı satış ortaklıgı,komisyonculuk gibi anlamlara gelir.

affillate marketing sisteminin
Türkçe karşılığı komisyonculuk, satış ortaklığı ve tanıtım gibi anlamlarla ifade edilir. Affiliatemarketing sisteminin işleyişinden kısaca bahsetmek gerekirse,Öncelikle aracı sistemi açıklamak gerekir. Aracı sistem, ürünlerin eklendiği ve komisyoncuların kendi referansları ile müşterileri yönlendirdiği bir sistemdir. Ürün sahipleri, ürünlerini aracı sisteme ekleyerek binlerce komisyoncu tarafından tanıtılmasını ve pazarlanmasını sağlar.
Komisyoncular aracı sistemdeki ürünleri tanıtarak, yüksek miktarda komisyonlar ile gelir elde eder. Ürün sahipleri ise hiçbir tanıtım ve pazarlamaya gerek kalmadan, yüksek miktarlarda satış yaparlar.
Aracı sistem ürün eklemek veya satmak ile ilgili işlere karışmaz, genelde sadece bir kereliğine üyelik ücreti veya satışlardan çok az bir miktar komisyon talep eder.
Ürün sahibi ise sadece ürün ekleyerek, satış sonrası destek verir. Tanıtım ve pazarlama yapan komisyoncular ise, satış esnasında ve sonrasında hiçbir sorumluluğa sahip değillerdir. Sadece tanıtım yaparak, satın her üründen%50-75 arası komisyon alırlar. Ürün hakkındaki tüm soru ve sorunla ile ürün sahipleri ilgilenir.
Aracı sistem de aynı komisyoncular gibi satış sonrası hiçbir sorumluluğa sahip değillerdir. Sadece komisyonların kayıtlarını tutarlar ve zamanı geldiğinde ürün sahiplerine ve komisyonculara ödemelerini yaparlar.
Görüldüğü gibi bu 3 taraf için de mükemmel denilebilecek bir sistem ortaya çıkmış olur. Son olarak özetlemek gerekirse, aracı sistem sadece kayıtları tutar.
Ürün sahipleri ürünlerini ekler ve binlerce komisyoncu tarafından müşteri çekilmesini bekler. Komisyoncular ise sadece tanıtım yaparak genelde ürün sahiplerinden bile daha fazla gelir elde ederler.

Reklamlar
 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: