RSS

Clicksor

04 Oca
İnternet pazarlamacılarının  en büyük sorunlarından biri trafiktir,

Her marketer bilirki, satış sitelerine ne kadar çok odaklı ziyaretçi yollarsanız, o kadar çok da kazanç sağlarsınız. Bu mantıktan giderek sizlere clicksor u tanıtmaya karar verdim. Clicksor google.com.tr kadar web trafiğine sahip bir reklam networkü. Doğru kullandığında adwords den daha maliyetsiz kazanç sağlamanıza yardımcı olacak bir sistemdir.
Clicksor da en çok tercih edilen 2 adet reklam sistemini kısaca açıklayalım.
1-Gösterim başına ödeme (cost per view): İlk reklam seçeneğinde 0,008 gibi her gerçek ziyaretçiye gösterim karşılığında sizden ücret alınıyor. Bu reklam seçeneğinde ziyaretçi reklamınızı tıklasada tıklamasa da, reklamınız o ziyaretçiye gösterildiği için sizden 0,008 alınıyor. Bu reklam seçeneği çok karlı ve aynı zamanda sizin için çok zararlı da olabilir. Sebebi ise 0,008 i gözünüzde çok küçük bir rakam olarak görmeniz en büyük tehlike sayılabilir. Adwords de reklam verenler bilir, sadece 1 reklamı 2-3 gün içerisinde 130,000 civarı gösterim almıştır fakat aldığı tıklama oranı 300-400 civarıdır örneğin. Şöyle bir düşünün 130,000*0,008: 1040 dolar yapıyor! Gösterim başına ödeme seçeneğinde dikkat etmeniz gereken tek şey, satış yapmak istediğiniz sitenin demografik yapısını iyi bilmek ve ona göre hareket etmektir. Clicksor da reklam verirken demografik seçenekler, anahtar kelimeler vb. tüm işlemleri seçebiliyorsunuz.
2- Tıklama başına ödeme (cost per click yada pay per click): Bu reklam seçeneği ise adwords gibi klasik bir reklam sistemi ama benim en çok sevdiğim sistemlerden bir tanesi. Ziyaretçi, sizin reklamınızı tıklarsa ödeme yapıyorsunuz ve 0,05 ile kredi kartı reklamları dahi yapabilecek düzeydesiniz! Adwords kullananlar bilir. Tıklama başına maliyeti (TBM) en yüksek ürünlerin başında kredi kartı ile ilgili olanlar geliyor ve TBM si 10-15 dolarlara kadar çıkabiliyor adwords de. Fakat clicksor bu konuda çok mütevazi 0,05-0,09 arası TBM ile bu ürünlere dahi google ziyaretçi kalitesine yakın ziyaretçiyi kolayca alabilirsiniz!
Ve bir sır, clicksor un bazı reklam networklerinde google un kendi altyapısı dahi var. Burayı kaçırmayın, adwords de reklam yapamadığımız banlı ürünlerin reklamını clicksorda çok rahat yapabiliyoruz! Örneğin para kazanma ürünleri, bazı hobi ürünleri adwords tarafından yasaklıdır ve reklamına asla izin verilmez. Landing page, link cloaking gibi işlerle uğraşmak yerine clicksor da istediğiniz ürüne direkt reklam verebilirsiniz. siteye  BURDAN ulaşabilirsiniz
Clicksor da reklam vermek için sadece kredi kartınızın olması zorunluluğu yoktur. İsterseniz paypal ile ödeme yaparak reklam verebilirsiniz.
Reklamlar
 

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: